• Current
 • Saglik ve Veterinerlik Komisyonu / Haberler

  Beylikdüzü Belediyesi  8 Mayıs Cumartesi günü  açılışını yaptığı, bir hafta süresince devam eden “Çok Yaşa Sağlık Şenliği”nde vatandaşa ücretsiz sağlık hizmetleri vermek, ayrıca sağlık kurumları ve çalışanları ile vatandaşları bir araya getirmeyi hedeflemiştir.

  Çeşitli sağlık kuruluşlarının davet edildiği bu Sağlık Şenliği’ne Oyuncak Ayı Hastanesi etkinliği ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi de katılım göstermiştir.

  Bu proje ile özellikle 4-8 yaş aralığındaki çocukların beyaz önlük korkusunu yenmelerine yardımcı olmak, etkileyici bir program ile hatırlarından çıkmayacak bir gün olmasını sağlamak amaçlanmıştır. Çocukların neşesi ve bitmeyen enerjisi ile zinde kalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri heyecan içinde hazırladıkları bu  çalışmayı başarılı bir şekilde sürdürmüş ve tamamlamışlardır. Tiyatro gösterimi ile ağız ve diş sağlığı videosu ve eğitimi verilerek çocukların hem eğlenip hem öğrenmesi hedeflenmiştir. Küçük hediyeler verilerek  gönülleri hoş tutulan çocuklar daha sonra farklı bir sorumluluk bilinci ile karşı karşıya bırakılmıştır. Çocuklardan, ellerindeki oyuncakları için birer ebeveyn olmaları istenerek onları doktora muayeneye götürmeleri istenmiştir. Oyun adı altında yapılan bu çalışmada çocuklar aletleri tanıma ve kendileri de kullanma fırsatı bulmuş, beyaz önlüklü kişilerle sohbet edip eğlenerek sıcak bir ortamdan mutlu bir şekilde ayrılmışlardır

  Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özen Gökçayoğlu’nun plaket takdimi ile son bulan program, çocukların eğlenceye doyamadığı dakikalarla renklenmiş ve izleyicilerin memnuniyetlerini dile getirmeleri ile tamamlanmıştır.

  "Oyuncak Ayı Hastanesi" etkinliğinin ikincisi  ise 14 Mayıs Cuma günü Fatih ilçesinde bulunan Hobyarlı Ahmet Paşa İÖO’nda gerçekleşmiştir. Okulun ana sınıfı ve 1. sınıf öğrencilerinin yer aldığı bu etkinlik “Çok Yaşa Sağlık Şenliği”nde olduğu gibi başarıyla gerçekleştirilmiş, çocukların ve okul müdürü Ömer Avcı’nın memnuyitlerini dile getirmeleriyle son bulmuştur.
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Sağlık Komisyonu öncülüğünde düzenlenen etkinlikler katılımcılar tarafından beğeni ile takip edilmiştir.