• IBB Gençlik Meclisi - Kurumsal / Haberler

  2018 | 0.0000000000ali1 | Büyük

   

  İBB Gençlik Meclisi'nin düzenlediği Liderlik Eğitimi sona erdi.


  İBB Gençlik Meclisi Haber


  İBB Gençlik Meclisi’nin 09 Şubat-06 Nisan 2018 tarihleri arasında Uluslararası Gençlik ve Eğitim Akademisi (UGEA) bünyesinde düzenlediği 8 haftalık Liderlik Eğitim programı, 06 Nisan Cuma günü yapılan dersle birlikte sona erdi. Programı başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifika almaya hak kazandı.


  Gençlere, değişen koşullar ve ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar doğrultusunda yapısal değişiklik gereksinimlerini ortaya çıkarma, yönetim becerilerini en üst düzeye taşıma ve vizyon geliştirebilme bilgi ve becerisi kazandırmayı amaçlayan ücretsiz ve sertifikalı eğitim programı kapsamında İletişim, Veri Toplama, Girişimci Fikir Geliştirme, İş Kurma-Geliştirme, İş Güvenliği-İşçi Sağlığı, Çevre Koruma, Problem Çözme ve Liderlik eğitimleri verildi.


  Gençlerin yönetim bilimi ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefleyen eğitim programı boyunca genç bireylerin karar verme, planlama, uygulama ve değerlendirme aşamalarında yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri, yaratıcı düşünebilmeleri, sorun çözme yeteneklerini geliştirmeleri ve bilimsel araştırma yapabilmelerini sağlamak amacıyla derslere aktif katılımı sağlandı.


  Kursiyerler, eğitim programının sonunda verimlilik ve etkililik kavramlarını açıklayabilecek, yönetici ile liderin özelliklerini ayırt edebilecek, yönetimdeki unsurları değerlendirebilecek ve karşılaştıkları problemlere etkin ve hızlı çözümler üretebilecek şekilde detaylı bilgi sahibi oldular.


  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında hayata geçirdiği yerel yönetim anlayışına bağlı olan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi, Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde İstanbul gençliğine değer katmak amacıyla düzenlediği ücretsiz ve sertifikalı eğitim programlarına yenilerini ekleyecek. Gençlik Meclisi’nin düzenlediği eğitim programlarına bugün kadar toplam 150 bin genç başvururken, 28 bin 260 kişi titiz bir çalışma sonucunda bu programlara dâhil edildi.