• IBB Gençlik Meclisi - Kurumsal / Haberler

  2018 | 0.000009 | Büyük

   

  İBB Gençlik Meclisi Editörlük Atölyesi, 3. Dönem derslerinde 3 haftayı geride bıraktı.


  İBB Gençlik Meclisi Haber


  İBB Gençlik Meclisi’nin yayıncılığın mutfağında yer almak isteyen gençler için düzenlediği Editörlük Atölyesi’nin 3. Dönem programında 3 hafta geride kaldı. 3. Hafta dersi 24 Şubat Cumartesi günü 10.00-12.00 saatleri arasında Saraçhane’deki Meclis binasında gerçekleşti.


  2. Haftasında pratik derslere geçilen Atölye programında bu hafta haber editörlüğü konusu ele alındı. Dersin ilk bölümünde haber kaynakları ve haber dili üzerinde duruldu, ikinci bölümde ise örnek haber metinleri okundu ve haber yazımı üzerine pratik yapıldı. Ders sonunda katılımcılardan ev ödevi olarak bir gazete ya da dergide yayımlanmak üzere kültür-sanat, ekonomi ya da teknoloji sayfası hazırlamaları istendi. Editörlük Atölyesi’nin 3. Dönemi, 03 Mart Cumartesi günü yapılacak olan 4. Hafta dersiyle birlikte sona erecek. Atölye programının son haftasında sayfa editörlüğü ele alınacak.


  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında hayata geçirdiği belediyecilik anlayışının takipçisi olan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi’nin ilk kez Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde düzenlediği Editörlük Atölyesi’nde devamlılık sağlayan ve ödevlerini eksiksiz teslim eden kursiyerler katılım belgesi almaya hak kazanacak.