• IBB Gençlik Meclisi - Kurumsal / Haberler

   

  Çalışmalarını aralıksız sürdüren ve gençlik çalışmalarında fark yaratan İBB Gençlik Meclisi, başarılı bir haftayı daha geride bıraktı!

   

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında hayata geçirdiği yerel yönetim anlayışına bağlı olarak, İBB Başkanı Sn. Mevlüt Uysal’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi, 29 Ocak – 04 Şubat 2018 tarihleri arasında rutin eğitim programlarına devam ederken 12 ayrı etkinliğe imza attı.

   

   

  Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde iki bine yakın etkinlik gerçekleştiren ve gençlik çalışmalarında fark yaratan İBB Gençlik Meclisi’nin devam eden eğitim programları ve gerçekleştirdiği etkinlikler sırasıyla şu şekilde:

   

   2018 | sergi 5.JPG | Büyük

   

  İBB Gençlik Meclisi Tanıtım Sergisi

   

   

  İBB Gençlik Meclisi’nin gençlere yönelik gerçekleştirmiş olduğu program ve faaliyetler 29.02.2018 tarihinde Vezneciler Metro İstasyonunda sergilenmeye başlandı.

   

   

   

  ***

   

   2018 | coding 05 şubat | Büyük

   

  Coding İstanbul Eğitimi

   

   

  İBB Gençlik Meclisi’nin 7-9, 10-12 yaş grubu çocuklara kod yazma eğitimi verdiği Coding İstanbul’da derslere devam edildi. 29 Ocak 2018 tarihinde 09.00-14.00 saatleri arasında İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki binasında gerçekleştirildi.

   

   

   

  ***

   

   2018 | futbol takımı yarı final | Büyük

   

  Futbol Turnuvası

   

   

  İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Birimler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası'nda 30.01.2018 tarihinde çeyrek finale çıkmayı başaran İBB Gençlik Meclisi 31.01.2018 tarihinde oynanan karşılaşma ile yarı finale adını yazdırdı.

   

   

   

  ***

   

   2018 | trt 50 yıl | Büyük

   

  TRT 50. Yıl Özel Programı

   

   

  İBB Gençlik Meclisi üyeleri olarak, 31.01.2018 tarihinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen TRT 1 50. Yıl Özel Programına katılım sağladık.

   

   

   

  ***

   

  2018 | programlama 05 şubat | Büyük


  Programlama Eğitimi

   

   

  Gelişen teknoloji ile birlikte geleceğin mesleği olarak gösterilen yazılım, programlama gibi konularda eğitimlerini sürdüren İBB Gençlik Meclisi 01.02.2018 tarihinde 15-25 yaş arası gençlere yönelik ücretsiz ve katılım belgeli C++ programlama eğitimi başlattı.

   

   

   

  ***

   

   2018 | tiyatro eğitimi | Büyük

   

  Tiyatro Mektebi

   

   

  İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü ve İBB Gençlik Meclisi tarafından 15-25 yaş arası gençlere yönelik düzenlenen katılım belgeli Tiyatro Mektebi eğitimine 02.02.2018 tarihinde Mecidiyeköy Kültür Merkezi'nde devam edildi.

   

   

   

  ***

   

   2018 | arama kurtarma 05 şubat | Büyük

   

  Arama Kurtarma Ekibi

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Arama Kurtarma Ekibi (ARKUR) uzman eğitmenler aracılığı ile gençlere temel yangın söndürme, ilk yardım, telsiz kullanımı ve düğüm atma tekniklerini öğrenmenin yanı sıra AKOM’ dan afet koordinasyon eğitimi ve AFAD ‘dan kentsel arama kurtarma, Deniz arama Kurtarma, izcilik eğitimleri, Telsiz kullanımı ve düğüm atma tekniklerini gösteriyor. Programa 03.02.2018 tarihinde devam edildi.

   

   

   

  ***

   

   2018 | kamera arkası 05 şubat | Büyük

   

  Kamera Arkasına Genç Bakış

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Medya ve İletişim Kulübü, Payitaht Abdülhamid Dizisi Konsept Danışmanı, Yapımcı, Yazar ve Tarihçi Selman Kayabaşı'nın katılımı ile 03.02.2018 tarihinde Kamera Arkasına Genç Bakış programı düzenledi.

   

   

   

  ***

   

   2018 | darülaceze 05 şubat | Büyük

   

  Darülaceze Ziyareti

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Güzel Sanatlar Kulübü üyeleri, enstrüman çalabilen ve sesi güzel olan gençlerin katılımı ile 04.02.2018 tarihinde Ataşehir Kayışdağı Darülaceze sakinlerine ziyaret gerçekleştirerek büyüklerinin sorunlarını dinlediler, onlarla sohbet ederek, şarkılar söyleyip keyifli zaman geçirmelerini sağladılar.

   

   

   ***

   

   

  Fransızca Eğitimi Bilgilendirme Toplantısı

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Uluslararası Gençlik ve Eğitim Akademisi kapsamında 08.02.2018 tarihinde başlayacak olan Fransızca Dil eğitimine katılmak isteyen öğrencilere yönelik 04.02.2018 tarihinde İBB Gençlik Meclisi Saraçhane binasında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

   

   

   

  ***

   

   

   

  Bağlama Eğitimi Bilgilendirme Toplantısı

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Uluslararası Gençlik ve Eğitim Akademisi (UGEA) kapsamında 10.02.2018 tarihinde başlayacak olan Bağlama Eğitimine katılmak isteyen gençlere yönelik 04.02.2018 tarihinde İBB Gençlik Meclisi Saraçhane binasında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

   

   

   

  ***

   

   

   

  Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Eğitimi Bilgilendirme Toplantısı

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Uluslararası Gençlik ve Eğitim Akademisi (UGEA) kapsamında 10.02.2018 tarihinde başlayacak olan Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Eğitimine katılmak isteyen gençlere yönelik 04.02.2018 tarihinde İBB Gençlik Meclisi Saraçhane binasında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

   

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997 yılında kendi imzası ve direktifiyle kurmuş olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, İstanbul’u yerel yönetimlerde dünya markası haline getiren belediyecilik anlayışına bağlı kalarak, İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde gençlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerine devam ediyor.

   

   

  İBB Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen eğitim programları ve etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Meclis, 7/24 İstanbul gençliğine hizmet veriyor.

   

   

  İBB Gençlik Meclisi’ni izlemeye devam edin…