• IBB Gençlik Meclisi - Kurumsal / Haberler

   

  Çalışmalarını aralıksız sürdüren ve gençlik çalışmalarında fark yaratan İBB Gençlik Meclisi, başarılı bir haftayı daha geride bıraktı!

   

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında hayata geçirdiği yerel yönetim anlayışına bağlı olarak, İBB Başkanı Sn. Mevlüt Uysal’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi, 22 – 28 Ocak 2018 tarihleri arasında rutin eğitim programlarına devam ederken 12 ayrı etkinliğe imza attı.

   

   

  Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde iki bine yakın etkinlik gerçekleştiren ve gençlik çalışmalarında fark yaratan İBB Gençlik Meclisi’nin devam eden eğitim programları ve gerçekleştirdiği etkinlikler sırasıyla şu şekilde:

   

   2018 | fotoğraf sergisi 29 ocak | Büyük

   

  Fotoğraf Sergisi

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü üyelerinin çektiği fotoğraflardan oluşan sergi 22.01.2018 tarihinde Mecidiyeköy Metro İstasyonunda tanıtılmaya başlandı.

   

   

   

  ***

   

   2018 | coding 29 ocak | Büyük

   

  Coding İstanbul Eğitimi

   

   

  İBB Gençlik Meclisi’nin 7-9, 10-12 yaş grubu çocuklara kod yazma eğitimi verdiği Coding İstanbul’da derslere devam edildi. 22-26 Ocak 2018 tarihlerinde 09.00-14.00 saatleri arasında İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki binasında gerçekleştirildi.

   

   

   

  ***

   

   2018 | kod eğitimi 02 ocak | Büyük

   

  Programlama Eğitimi

   

   

  Gelişen teknoloji ile birlikte geleceğin mesleği olarak gösterilen yazılım, programlama gibi konularda eğitimlerini sürdüren İBB Gençlik Meclisi 23.01.2018 tarihinde 15-25 yaş arası gençlere yönelik ücretsiz ve katılım belgeli C++ programlama eğitimi başlattı.

   

   

   

  ***

   

   2018 | motivasyon seminerleri 29 ocak | Büyük

   

  Motivasyon Semineri

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Motivasyonunu Artır Enerjin Artsın sloganı ile 24.01.2018 tarihinde Zaman Yönetimi ve Planlamanın Motivasyona Katkıları konulu Motivasyon Eğitimi düzenledi.

   

   

   ***

   


   

  Tiyatro Mektebi

   

   

  İBB Gençlik Meclisi 15-25 yaş arası gençlere yönelik ücretsiz, katılım belgeli Tiyatro Mektebi düzenliyor. Eğitime 26.01.2018 tarihinde Mecidiyeköy Kültür Merkezi'nde başlandı.

   

   

   

  ***

   

   2018 | okçuluk 08 ocak | Büyük

   

  Ok ve Yay Atölyesi

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Okçuluk Kulübü, gençlere asil ve köklü ata sporumuzu tanıtmak, onları hem sportif bir aktiviteye hem de kültürel bir etkinliğe dâhil ederek tarih bilinci kazandırmak amacıyla 26.01.2018 tarihinde Okçular Vakfı Spor Kulübü Tesisi’ne gezi düzenledi.

   

   

   

  ***

   

   2018 | çorba ikramı 29 ocak | Büyük

   

  Çorba İkramı

   

   

  İBB Gençlik Meclisi, Sosyal Sorumluluk çalışmaları kapsamında soğuk kış günlerinde İstanbul'un belirli noktalarında halka çorba dağıtımında bulunuyor. 26.01.2018 tarihinde gençler, Mobil Büfe ile Yenikapı Meydanı'nda halka sıcak çorba dağıtımında bulundu.

   


  ***

   

   2018 | 39 ilçe zeytinburnu | Büyük

   

  İstanbul'un 39 İlçesini Geziyoruz - Zeytinburnu

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Gezi Kulübü İstanbul'un doğal ve kültürel zenginlikleriyle ünlü 39 ilçesine gezi düzenliyor. "İstanbul'un 39 İlçesini Geziyoruz" etkinliğinde ilk durak 27 Ocak 2018 tarihinde Zeytinburnu oldu.

   

   

   

  ***

   

   2018 | mangala turnuva | Büyük

   

  Mangala Turnuvası

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Satranç Kulübü, Türk zeka ve strateji oyunu olan Mangala'nın tanıtımının yapılması, yaygınlaştırılması ve gençlere tanıtılıp sevdirilmesi amacıyla 27 Ocak 2018 tarihinde İBB Gençlik Meclisi Saraçhane binasında Mangala Turnuvası düzenledi.

   

   

   

  ***

   

   2018 | medya söyleşileri mehmet fatih aktaş | Büyük

   

  Medya Söyleşileri

   

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Medya ve Editörlük Kulübü, Medya Söyleşileri programı kapsamında 27.01.2018 tarihinde İstanbul Rumeli Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, TV Yapımcısı ve Gençlerle Büyük Buluşma Programı Moderatörü Mehmet Fatih Aktaş ile gençleri buluşturdu. İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki binasında gerçekleşen programda Mehmet Fatih Aktaş medya alanındaki deneyimlerini gençlerle paylaşarak, gençlerin merak ettikleri soruları cevaplandırdı. İBB Gençlik Meclisi Medya ve Editörlük Kulübü alanında uzman medyacılarla gençleri buluşturarak medya alanında bilinçli ve donanımlı gençler oluşturmayı hedefliyor.

   

   

   

  ***

   

  2018 | arama kurtarma 29 ocak | Büyük

   

  Arama Kurtarma Ekibi

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Arama Kurtarma Ekibi (ARKUR) uzman eğitmenler aracılığı ile gençlere temel yangın söndürme, ilk yardım, telsiz kullanımı ve düğüm atma tekniklerini öğrenmenin yanı sıra AKOM’ dan afet koordinasyon eğitimi ve AFAD ‘dan kentsel arama kurtarma, Deniz arama Kurtarma, izcilik eğitimleri, Telsiz kullanımı ve düğüm atma tekniklerini gösteriyor. Programa 27.01.2018 tarihinde Temel Eğitim ve Güvenlik Sınavı ile devam edildi.

   

   

   

  ***

   

   2017 | dinlenmiş fikirler | Büyük

   

  Dinlenmiş Fikirler

   

   

   

  İBB Gençlik Meclisi üyesi gençler 28 Ocak 2018 tarihinde İBB Gençlik Meclisi Saraçhane binasında bir araya gelerek Dinlenmiş Fikirler adı altında bilgi ve deneyimlerini birbirleri ile paylaşarak yenilik çalışmalarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundular.

   

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997 yılında kendi imzası ve direktifiyle kurmuş olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, İstanbul’u yerel yönetimlerde dünya markası haline getiren belediyecilik anlayışına bağlı kalarak, İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde gençlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerine devam ediyor.

   

   

  İBB Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen eğitim programları ve etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Meclis, 7/24 İstanbul gençliğine hizmet veriyor.

   

   

  İBB Gençlik Meclisi’ni izlemeye devam edin…