• IBB Gençlik Meclisi - Kurumsal / Etkinlikler

  2018 | editorlukatolyesi | Büyük

   

  İBB Gençlik Meclisi’nin düzenlediği Editörlük Atölyesi’nde 3. Dönem 10 Şubat Cumartesi günü başlıyor.

   

   İBB Gençlik Meclisi’nin, yayıncılığa ilgi duyan gençler için düzenlediği Editörlük Atölyesi’nde 3. Dönem Şubat ayında başlıyor. Atölye, yayıncılık sektörünün mutfağı olarak nitelendirilen editörlük mesleğinin içeriği, temel mantığı, teknik incelikleri ve ahlakî kuralları hakkında bilgi sahibi olmak ve bu meslek dalında kendilerini geliştirmek isteyen 18-25 yaş arası gençlerin katılımına açık olacak.

   

  Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan 4 haftalık atölye programına üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan sınırlı sayıda katılımcı dâhil edilecek. Ön başvuru yapanlar daha sonra mülakata tâbi tutulacak. 4 hafta boyunca Cumartesi günleri 10.00-12.00 saatleri arasında İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki binasında gerçekleşecek olan, pratik eğitimin de verileceği atölye programına sürekli katılım sağlayan kursiyerler, program sonunda katılım belgesi almaya hak kazanacaklar.

   

  Temel/basit ve üst düzey editörlüğe ilişkin hızlandırılmış kurs niteliği taşıyan, yayınevi, dergi, haber ve sayfa editörlüğü derslerinin verileceği atölye programı 10 Şubat 2018 Cumartesi günü başlıyor. Son başvuru tarihi ise 2 Şubat Cuma.

   

  İBB Gençlik Meclisi’nin Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde hayata geçirdiği Editörlük Atölyesi, ilk iki döneminde gençlerden yoğun ilgi görmüştü. 

   

  Başvuru için aşağıdaki butona TIKLAYINIZ.

   

  2018 | editorlukatolyesibuton | Büyük