• IBB Gençlik Meclisi - Kurumsal / Haberler

   

  İstanbullu beş milyon gence birbirinden farklı alanlarda yaptığı çalışmalar ile destek olan ulusal ve uluslararası arenada ses getiren projelere imza atan İBB Gençlik Meclisi Yabancı Dil Eğitimleri ile gençlerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor.

   

  2017 | rusça haber 1.jpg | Büyük

   

  2 BİNİ AŞKIN GENCE DİL EĞİTİMİ VERİLDİ

   

  Bugüne kadar 2 bini aşkın gence dil eğitimi veren İBB Gençlik Meclisi dil alanında yaptığı eğitim programlarına son dönemde oldukça rağbet gösterilen Rusça A1 eğitimini de ekledi.

   

  Gençlik Meclisi Uluslararası Gençlik ve Eğitim Akademisi (UGEA) kapsamında dil programları ile de gençlerin gelişimlerine katkı sağlıyor.

   

  2017 | rusça haber 2.jpg | Büyük 

   

  RUSÇA’YA YOĞUN TALEP

   

  Son yıllarda ticaret, eğitim ve uluslararası ilişkiler alanlarında oldukça önemli bir yere sahip olan Rusça dili eğitimleri gençler tarafından da yoğun bir şekilde talep edilmekte.

   

  İBB Gençlik Meclisi'nin belirli aralıklarla düzenlediği Rusça eğitimleri ile gençler Rusça dilini derslerde konuşarak ve pratik yaparak öğrenme fırsatı yakalıyorlar. Rusça eğitiminde gençler grup çalışmaları, egzersizler ve kitap analizleri ile öğrenilen dili pekiştirmektedirler.

   

  2017 | rusça haber 3.jpg | Büyük 

   

  Ücretsiz ve sertifikalı Rusça eğitimi alan gençler ileri de hem eğitim hem de ticari alanda karşılarına çıkacak fırsatları değerlendirme imkânına sahip olabiliyorlar.

   

  Gençlik Meclisi Uluslararası Gençlik ve Eğitim Akademisi (UGEA) dil eğitim programlarını genişleterek devam ettirecek.

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997 yılında kendi imzası ve direktifiyle kurmuş olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, İstanbul’u yerel yönetimlerde dünya markası haline getiren belediyecilik anlayışına bağlı kalarak, İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. İBB Gençlik Meclisi, Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde gençlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla, ulusal ve uluslararası öğrencilere değer katan programlar düzenlemeye devam edecek.

   

  İBB Gençlik Meclisi 15-25 yaş arası gençlere yönelik faaliyet ve çalışmalarda bulunuyor. İBB Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen eğitim programları ve etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

   

  Meclis, 7/24 İstanbul gençliğine hizmet veriyor.