• IBB Gençlik Meclisi - Kurumsal / Haberler

  İBB Gençlik Meclisi Vizyon Toplantısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal'ın katılımı ile gerçekleşti.

   

  2017 | vizyon 1.jpg | Büyük

   

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Vizyon Toplantısı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal'ın katılımı ile İBB Meclis Binasında gerçekleşti.

   

  2017 | vizyon 2.jpg | Büyük

   

  İstanbul ve gençlerin sorunları, geleceğe yönelik proje ve programlarının konuşulup tartışıldığı toplantı 28 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşti. Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantı da İBB Gençlik Meclisi'nin çalışma, faaliyet ve ileriye dönük projelerinin anlatıldığı video gösterimi yapıldı. Program İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ın açılış konuşmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal'ın konuşması ile devam etti.

   

  2017 | vizyon mevlüt başkan 3.jpg | Büyük

   

  İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş konuşmasına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal'a yoğun programında katılımlarından ve gençleri yalnız bırakmamasından dolayı teşekkür ederek başladı.  1997 yılında dönemin belediye başkanı olan Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifi ve imzasıyla kurulan Gençlik Meclisi'nin misyon ve vizyonunu anlatan Ağırbaş konuşmasına şöyle devam etti:

   

   

   

  İSTANBUL VE GENÇLİĞİNE HİZMET EDİYORUZ

   

   

  İstanbul'a ve İstanbul gençliğine hizmet eden İBB Gençlik Meclisimizin Kasım ayında 20. kuruluş yıl dönümünü kutlayacağız. Bu şehirde yaşayan herkes İstanbulludur. Azınlıklar dahil tüm gençlere farklı programlarla hizmet ediyoruz. İstanbul'un 31 ilçesini geziyoruz, sürekli olarak sahadayız. İstanbul'da yaşayan bütün gençlere yönelik söyleyecek sözümü var. Kültürden sanata mimariden medeniyete şehircilikle ilgili tüm konular İBB Gençlik Meclisi'nin ilgi alanındadır.

   

   

   

  TÜRKİYE’NİN 2023 HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞIYORUZ

   

   

  İstanbul paydasında Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için çalışıyoruz. Ülkemizin sanayi ve teknoloji alanında çalışmalara ihtiyacı var. Biz gençler Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde İBB Başkanımız Sn. Mevlüt Uysal'ın talimatları doğrultusunda bu yönde yeni atılımlarda bulunacağız. İstanbul'da yaşayan tüm gençlerin sorunlarını çözmek bizlerin görevi. Türkiye'de ilk kez Yapay Zeka Akademisi'ni kuruyoruz.

   

   

  BU ÜLKENİN GELECEĞİ BİZLERİZ

   

   

  Dünya gençliğinden geri kalmamamız gerekiyor. Dünyanın her yerinde kişisel bilgi ve becerilerimiz ile aranan bireyler olmalıyız. Bu ülkenin geleceği bizleriz. Geleceğe yönelik çok önemli projeler yürütüyoruz. Bu projelerden biri de başarı ile yürüttüğümüz Coding İstanbul Projesi. Kültür ve sanata dair İstanbul'un farklı yerlerinde çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Gençlik Meclisi'nin temel özelliklerinden biri de gençlerin geleceğe yönelik projelerini hayata geçirebilecek bir kurum olması. İnovasyon ve girişimcilikle ilgili çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Çalışmalarımızda bizleri destekleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mevlüt Uysal'a teşekkür ediyorum.

   

  2017 | vizyon mevlüt başkan.jpg | Büyük

   

  İBB Gençlik Meclisi Samed Ağırbaş’ın ardından gençlere hitap eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal gençlere çaşitli tavsiyelerde bulundu.

   

   

  Başkan Mevlüt Uysal, İBB Gençlik Meclisi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanlığında kurulduğunu hatırlatarak, “İstanbul’a vizyon katma ve sorunları çözme adına siz gençlerden çok fazla ümidimiz ve beklentimiz var” dedi.

   

  2017 | vizyon mevlüt başkan 2.jpg | Büyük

   

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, günümüzde gençlerin zaman zaman ihmal edildiğini, İBB Gençlik Meclisi’nin bu açığı kapatacağını ifade ederek, “İBB Gençlik Meclisi’ni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanlığında kurdu ve daha sonraki süreçte gençler için neler yaptığının da ortada” dedi.

   

  GENÇLİĞİ OLMAYAN BİR ÜLKENİN GELECEĞİ YOKTUR

   

  Kendisinin de bir aylık genç süreli bir belediye başkanı olarak gençleri ve bu toplantıyı çok önemsediğini belirten Başkan Mevlüt Uysal, “Gençlerimizin inşallah İstanbul’a, Türkiye’ye ve dünyaya önemli katkısı olacaktır. Gençliği olmayan bir ülkede gelecek yoktur. Gençlerimiz ne kadar iyi yetişirse ve güven verirse geleceğimiz de o kadar güvendedir. Bizim kültürümüzde gençlerin ayrı bir yeri vardır. Bizim kültürümüzde gençlerin geleceğe hazırlandığı şehzadeler şehirleri vardır. Bu, gençlere makam verilmeden önce ne kadar özenle yetiştirildiğinin bir göstergesidir. Osmanlı Devleti’nin bu kadar uzun süre ayakta kalma sebebi gençlere verilen bu önemdir” diye konuştu.

   

  ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ KURUYORUZ

   

  Buradan yetişen gençlerin gelecekte İstanbul ve Türkiye’deki önemli makamları dolduracağına inandığını ifade eden Mevlüt Uysal, “Gençlerimiz bu makamlara ne kadar iyi hazırlanırsa, geleceğimiz o kadar garantide demektir. Bu nedenle sizlerin bugün yaptığınız bu toplantıyı çok önemli görüyorum. İBB olarak gençler adına çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Bir önemli projemiz daha var imza aşamasında. Önümüzdeki günlerde Sarıyer’de bir vakfımızla beraber Çocuk Üniversitesi kuruyoruz. Çocuklarımıza şimdiden müjdeyi verelim” şeklinde konuştu.

   

  SİZLERDEN ÜMİDİMİZ VAR

   

  Gençlere yönelik eğitim ve izci kampları düzenlediklerini, İSMEK’te binlerce genci meslek sahibi yaptıklarını aktaran Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sizler bizim yaptığımız bu çalışmaları bir imkan olarak görüp, o imkanları iyi değerlendirmek zorundasınız. Gelecekte ülkenin yönetim kademesinde bulunursanız, bugün yaptığınız çalışmaların çok büyük katkısı olacaktır. Dünyada başarılı olmuş herkesi inceleyin, muhakkak bu çalışmasına gençliğinden itibaren başlamışsa başarılı olmuştur. Ortaokul, lise ve üniversite dönemleriniz en büyük kazanımlarınızdır. Bu şehre katabileceğiniz, biz yöneticilere ufuk açabileceğiniz size de tecrübe olacak çalışmalarınıza ihtiyacımız var. İnşallah İstanbul’a vizyon katma ve sorunları çözme adına siz gençlerden çok fazla ümidimiz ve beklentimiz var.”

   

  2017 | başkan coding | Büyük

   

  İBB Başkanı Mevlüt Başkan Uysal konuşmasının ardından İBB Gençlik Meclisi Coding öğrencileri ile fotoğraf çektirdi.

   

  2017 | vizyon samed başkan.jpg | Büyük

   

   

  Vizyon toplantısı İBB Gençlik Meclisi üyesi gençlerin İstanbul ve İstanbul’da yaşayan gençlerin sıkıntı ve sorunları, gençliğe yönelik proje ve önerilerin konuşulup tartışıldığı Genel Kurul ile son erdi.

   

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997 yılında kendi imzası ve direktifiyle kurmuş olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, İstanbul’u yerel yönetimlerde dünya markası haline getiren belediyecilik anlayışına bağlı kalarak, İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde gençlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerine devam ediyor.

   

   

  İBB Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen eğitim programları ve etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Meclis, 7/24 İstanbul gençliğine hizmet veriyor.

   

   

  İBB Gençlik Meclisi’ni izlemeye devam edin…