• IBB Gençlik Meclisi - Kurumsal / Kurumsal

  Çalışmalarını aralıksız sürdüren ve gençlik çalışmalarında fark yaratan İBB Gençlik Meclisi, 25 Eylül – 01 Ekim 2017 tarihleri arasında 19 ayrı etkinliğe imza attı.

   

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında hayata geçirdiği yerel yönetim anlayışına bağlı olarak, çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi, 25 Eylül – 01 Ekim 2017 tarihleri arasında rutin eğitim programlarına devam ederken 19 ayrı etkinliğe imza attı.

   

   

  Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde iki bine yakın etkinlik gerçekleştiren ve gençlik çalışmalarında fark yaratan İBB Gençlik Meclisi’nin devam eden eğitim programları ve gerçekleştirdiği etkinlikler sırasıyla şu şekilde:

   

   

  İtfaiyecilik Müzesi Ziyareti

   

   

  İBB Gençlik Meclisi üyeleri İtfaiye Haftası'nda itfaiyecilik ile ilgili bilgi edinmek üzere

  25 Eylül 2017 Pazartesi günü Beşiktaş'ta bulunan İtfaiyecilik Müzesi'ni ziyaret etti.

   

   

  ***

   

   

  Rusça Eğitimi

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Uluslararası Gençlik ve Eğitim Akademisi kapsamında ücretsiz ve sertifikalı Rusça A1 Eğitimi veriyor. 25 Eylül 2017 Pazartesi başlayan eğitim 13 Şubat 2018 tarihine kadar pazartesi - salı günleri 17:00-20:00 saatleri arasında devam edecek.

   

   

  ***

   

  Medeniyet Haftası

   

   

  İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin Medeniyet Haftası etkinlikleri kapsamında 26 Eylül 2017 Salı günü düzenlediği Öğrenci Kariyer Paneline konuşmacı olarak katılan İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş İstanbul'a yeni gelen öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında kariyer, girişim ve inovasyon çalışmaları hakkındaki deneyimlerini paylaştı. İBB Gençlik Meclisi Medeniyet Haftası etkinlikleri kapsamında üniversite bahçesine tanıtım standı kurdu.

   

   

  ***

   

   

  Yönetici Yetiştirme Programı

   

   

  İBB Gençlik Meclisi marka projelerinden olan Yönetici Yetiştirme Programı geleceğin yöneticilerini yetiştiriyor. İBB Gençlik Meclisi vereceği eğitimler ile iyi bir yöneticide olabilecek özelliklere vurgu yapacak. Zaman Yönetimi, beden dili, profesyonel yaşamda iletişim, kurum kültürü, iş yerinde ruh sağlığı, iş hayatında çatışma yönetimi konularında eğitim verilecek olan öğrenciler yöneticilikle ilgili özellikleri öğrenebilecek. 26 Eylül Salı günü başlayan program her salı 15.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Ücretsiz programın sonunda katılım belgesi verilecek.

   

   

  *** 

   

   

  Sinebüs Etkinliği

   

   

  Gençlerin, İstanbul’un yoğun ve yorucu atmosferinde kültürel bir etkinlik gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla hizmet eden Sinebüs otobüsü, İstanbulluları sinemayla buluşturuyor. Sinebüs otobüsünü ziyaret eden İstanbullular eski Türk filmleri eşliğinde nostaljik bir yolculuk gerçekleştiriyorlar. 26, 27 Eylül 2017 Salı ve Çarşamba günü Sinebüs tematik otobüsüyle İstanbul Medeniyet Üniversitesi Medeniyet Haftası kapsamında üniversite bahçesinde film gösterimi etkinliği gerçekleştirildi.

  ***

   

   

  Karanlıkta ve Sessizlikte Diyalog

   

   

  27 Eylül 2017 Çarşamba günü, gençler Turkcell Diyalog Müzesi’ni ziyaret etti. Karanlıkta Diyalog ve Sessizlikte Diyalog deneyimi yaşayan gençler, engelli vatandaşlarımızla empati kurdu. İBB Gençlik Meclisi’nin düzenlediği Turkcell Diyalog Müzesi ziyaretleri, engelli bireyler hakkındaki tüm önyargıların yok edilmesini, sosyal yaratıcılığın desteklenmesini, farklılıkların besleyici birer zenginlik oluşturduğu yönündeki algının güçlendirilmesini ve bireylerin korkularını yenmelerini amaçlıyor.

   

   

  ***

   

   

  Veda Yemeği

   

   

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrılan Sn. Kadir Topbaş için 27 Eylül 2017 Çarşamba günü İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi'nde düzenlenen veda yemeğine katılım sağlandı.

   

   

  ***

   

   

  Havacılık Müzesi Ziyareti

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Havacılık Kulübü üyeleri 28 Eylül 2017 Perşembe günü 5. dönem çalışmaları kapsamında Türk ve Dünya havacılık tarihini anlatan İstanbul Yeşilköy'de bulunan Havacılık Müzesi'ni ziyaret etti. Gençler, yeni dönemde drone ve model uçak yapımı eğitimleri kapsamında Türk Hava Kuvvetleri Havacılık Müzesi'ni Müze komutanı Yarbay İsmail Dindar eşliğinde gezerek inceledi.

   

  ***

   

   

  Futbol Turnuvası

   

   

  İBB Gençlik Meclisi üyeleri arasında oluşturulan takımlar arası futbol turnuvası hazırlıklarına 28 Eylül 2017 Cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Edirnekapı Spor Tesislerinde yapılan antrenmanlar ile devam edildi. Futbol turnuvası üyeler arasında kaynaşma ve motivasyon artırmayı hedefliyor.

   

   

  ***

   

   

  Tebrik Ziyareti

   

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997 yılında kendi imzası ve direktifiyle kurmuş olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve Meclis üyeleri 28 Eylül 2017 Cuma günü göreve yeni seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mevlüt Uysal'ı belediye binasında ziyaret ederek tebrik etti.

   

   

  ***

   

   

  Açılış Töreni

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve Meclis üyeleri 29 Eylül 2017 Cuma günü Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın da teşrifi ile gerçekleşen İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılış Törenine katılım sağladı.

   

   

  ***

   

   

  15 Temmuz Abidesi Ziyareti

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve Meclis üyeleri 30 Eylül 2017 Cumartesi günü FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde hadiselerin en yoğun ve dehşetli olarak yaşandığı bölgelerden biri olan; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu Yakası çıkışında şehit olan ve yaralanan vatandaşların anısına kümbet-türbe anlayışıyla inşa edilen 15 Temmuz Abidesini ziyaret ederek şehitler için dua okudu.

   

   

  ***

   

   

  Trekking İstanbul - Kurşunlugerme Kemeri

   

   

  İBB Gençlik Meclisi bünyesinde düzenlenen trekking gezileri düzenli şekilde devam ediyor.  Gençleri günün stresinden ve monotonluğundan uzaklaştıran Trekking gezisi ile gençler birlik ve beraberlik içinde yürüyorlar. 30 Eylül 2017 Cumartesi günü gerçekleşen etkinlikte gençler Çatalca'ya bağlı Kurşunlugerme Kemeri'nde zorlu hava şartlarına rağmen yoğun bir katılımla doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

   

   

  ***

   

   

  Gençler Yaşlıları Yalnız Bırakmıyor

   

   

  İBB Gençlik Meclisi’nin Sosyal Sorumluluk Kulübü üyeleri tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Darülaceze ziyaretleri devam ediyor. Fırsat buldukça Darülaceze sakinlerini yalnız bırakmayan İBB Gençlik Meclisi üyeleri yaşlıların hal ve hatırlarını soruyor, sorunlarını dinliyor, onlara kitap okuyor ve onlarla hoşça vakit geçiriyor. Bu kapsamda İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve Meclis üyeleri 30 Eylül 2017 Cumartesi günü Ataşehir Kayışdağı’nda bulunan Darülaceze sakinleri ziyaret etti.

   

   

  ***

   

   

  Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarımı Eğitimi

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Uluslararası Gençlik ve Eğitim Akademisi kapsamında birbirinden farklı alanlarda eğitim programları düzenleyen İBB Gençlik Meclisi, Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarımı Eğitimi ile öğrencilere, tanıtım ve reklam amaçlı ürünlerin tasarımını bilgisayar ortamında gerçekleştirebilme bilgi ve becerisi kazandırıyor. 23 Eylül 2017 tarihinde başlayan eğitime 01 Ekim 2017 Pazar günü İBB Gençlik Meclisi'nde devam edildi.

   

  Ücretsiz ve sertifikalı olan eğitimler Cumartesi ve Pazar günleri 14:00-17:10 saatleri arasında gerçekleşiyor.

   

   

  ***

   

   

  İngilizce Mülakat

   

   

  Uluslararası Gençlik Eğitim Akademisi (UGEA) bünyesinde verilecek olan İngilizce A1 Eğitimi için başvuruda bulunan 18-25 yaş arası öğrencilerle 01 Ekim 2917 Pazar günü mülakat gerçekleştirildi.

   

   

  ***

   

   

  Medya Söyleşileri - Hakim Türkmen

   

   

  İBB Gençlik Meclisi Sosyal Medya Kulübü tarafından düzenlenen ‘Sosyal Medya Söyleşileri’ etkinliğine bu hafta konuşmacı olarak katılan sosyal medya fenomeni Beyinsiz Adam ( Hakim Türkmen ) katılımcı gençlere Sosyal Medya kullanımını ve deneyimlerini anlattı. 01 Ekim Pazar günü gerçekleşen etkinlik İBB Gençlik Meclisi Saraçhane binasında gerçekleştirildi.

   

   

  ***

   

   

  Gençler Eğitime Destek Oluyor

   

   

  01 Ekim 2017 Pazar günü, İBB Gençlik Meclisi’nin Ortaokul 8. Sınıf öğrencileri için gönüllü gençlerin rehberliğinde gerçekleşen ‘Gençler Eğitime Destek Oluyor’ adlı eğitim programına katılmak isteyen öğrenci velileri ile İBB Gençlik Meclisi Taksim Cer Atölyesi'nde tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

   

   

  ***

   

   

  Politika ve Diplomasi Okulu Avrupa Çalışmaları

   

   

  19 Aralık 2016 tarihinde Ankara'da düzenlenen suikastte hayatını kaybeden Rus Büyükelçi Andrey Karlov anısına 01 Ekim 2017 Pazar günü Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen Politika ve Diplomasi Okulu Avrupa Çalışmaları konulu program başarıyla gerçekleştirildi.

   

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997 yılında kendi imzası ve direktifiyle kurmuş olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, İstanbul’u yerel yönetimlerde dünya markası haline getiren belediyecilik anlayışına bağlı kalarak, İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde gençlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerine devam ediyor.

   

   

  İBB Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen eğitim programları ve etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Meclis, 7/24 İstanbul gençliğine hizmet veriyor.

   

   

  İBB Gençlik Meclisi’ni izlemeye devam edin…