• IBB Gençlik Meclisi - Kurumsal / Haberler

  İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş Tayvan Büyükelçisi Yaser Cheng’in daveti üzerine Sultangazi’de 2000 öğrencinin öğrenim göreceği Uluslararası Libya Okulu açılışına katıldı.

   

  2017 | başkan kurdele | Büyük

   

  Tayvan devleti ve Tayvan Merkezli Tzu Chi Vakfı’nın İstanbul Sultangazi'de ortaklaşa hayata geçirdiği ve 2000 sığınmacı öğrencinin öğrenim göreceği Uluslararası Libya Okulu düzenlenen törenle açıldı.

   

  2017 | Libya okulu 1 | Büyük

   

  Tayvanlı öğrencilerin yöresel gösteriler düzenlediği okulun açılış törenine İç İşleri Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Ak Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıtlı, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, Sultangazi İlçe Sağlık Müdürü Emrah Aray ve çok sayıda davetli katıldı.

   

  Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Tayvan merkezli Tzu Chi Vakfın’a ve Tayvan hükümetine bu anlamlı projelerinden dolayı teşekkür etti. Altunay ayrıca binanın yapımında ve hazırlanmasında emeği geçen iş adamı Nurettin Narin’e teşekkür etti.

   

  Altunay, Sultangazi’de 40 bin kayıtlı Suriyeli sığınmacının bulunduğunu söyleyen Başkan Altunay, Sultangazi’de 4000 Suriyeli öğrencinin devlet okullarında öğrenim gördüğünü, bu okulun açılmasıyla birlikte bu sayının 6000’e yükseldiğini söyledi.

   

  Açılış programına katılan Tayvan’ın Türkiye Büyükelçisi Yaser Cheng Tayvan devletinin Türkiye’de yaptığı ve yapmayı planladığı insani yardım projelerinden söz etti.

   

  İçişleri Bakanlığı Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ise yaptığı konuşmada Müslüman coğrafyalarda yaşanan savaş ve terörden milyonlarca Müslüman’ın zarar gördüğünü ve batı medeniyetinin bu savaşların durdurulması ve yaraların sarılmasında kılını kıpırdatmadığını söyledi. Güvenç, “Biz bu savaşlardan kaçıp ülkemize sığınan insanlara mülteci olarak değil, kardeşimiz olarak bakıyoruz.” Dedi.

   

  2017 | Libya okulu 2 | Büyük

   

  İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş Açılış sırasında Tayvan Büyükelçisi Yaser Cheng ile sohbet eden İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş Büyükelçi nezdinde Tayvan devletine Türkiye’de gerçekleştirdiği eğitim hizmetleri nedeniyle teşekkürlerini iletti.

   

  2017 | Libya okulu 3 | Büyük