• IBB Gençlik Meclisi - Kurumsal / Haberler

  İBB Gençlik Meclisi Medya ve Editörlük Kulübü tarafından düzenlenen Film Okumaları etkinliği İBB Gençlik Meclisi Saraçhane binasında devam ediyor.

   

  2017 | film okumaları 1 | Büyük 

   

  Çalışmalarını aralıksız sürdüren ve gençleri geleceğe hazırlayan projeler üreten İBB Gençlik Meclisi fark yaratmaya devam ediyor. İBB Gençlik Meclisi Medya ve Editörlük Kulübü gençleri her hafta Film Okumaları etkinliğinde buluşturuyor.

   

  2017 | film okumaları 2 | Büyük 

   

  FİLMLERİN SATIR ARALARI OKUNUYOR

   

  Sinemasever gençlerin izledikleri filmleri daha iyi anlama, yorumlama ve filmin satır aralarını okuma becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan “Film Okumaları”  etkinliğinde katılımcılar ilk seyirde fark edilmemiş olan derinlik, ayrıntı ve anlamlarını keşfetmeye çalışıyorlar.

   

  2017 | film okumaları 3 | Büyük 

   

  Film Okumaları etkinliğinde geçtiğimiz hafta yönetmen Nacer Khemer'in Çöl Üçlemesinden Bab Aziz filmi ele alındı. Sinemasever gençler Bab Aziz filmini izleyerek filmin alt metninde yer alan mesajları çeşitli süzgeçlerden geçirerek yorumladı.

   

  Gençler sohbet havasında geçen Film Okumaları etkinliğinde analizler yapıyor ve film analiz ederken sinema tarihinden, psikoanalize, sosyolojiden, bilime birçok konuya değiniyor.

   

  2017 | film okumaları 4 | Büyük 

   

  Film Okuma Etkinliği film dilini öğrenmek ya da film analizi pratiğini geliştirmek isteyen film sever gençlerin buluştuğu bir ortam olmanın ötesinde her hafta film kültürünü geliştiren, film analiz ederken salt sinemanın keyfine varmayı da ihmal etmeyen, arkadaşlık ortamının öne çıktığı bir topluluk halini almayı hedefliyor.

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997 yılında kendi imzası ve direktifiyle kurmuş olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, İstanbul’u yerel yönetimlerde dünya markası haline getiren belediyecilik anlayışına bağlı kalarak, İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde gençlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerine devam edecek.

   

   İBB Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen eğitim programları ve etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Meclis, 7/24 İstanbul gençliğine hizmet veriyor.

   

  İBB Gençlik Meclisi’ni izlemeye devam edin…