• Current
  • Kültürel ve Sanatsal Çalismalar Komisyonu / Haberler

    “ Bugün sokakta çalışan/çalıştırılan çocuğun; yarın sokakta yaşayan çocuk olmaya en yakın aday olduğunun FARKINDAYIZ !!! “ 

    İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından ‘sokakta çalışan çocuklara SANAT İLE FARKINDALIK’ projesi kapsamında düzenlenen “UZUN metrajlı SOKAKLAR; KISA metrajlı HAYALLER” adlı fotoğraf sergisi üç gün yapılan etkinliklerin ve görülen yoğun ilginin ardından son bulmuştur.

    Sergiye gelen ziyaretçilerle doğrudan iletişim kurularak yapılan fikir paylaşımlarının yanı sıra,  gerçekleştirilen ‘sokakta çalışan çocuklar sorunu’ konulu bir panel ve ‘çocuk hakları’ konulu bir sunum ile sokakta çalışan çocuklar derinlemesine ele alınmış ve toplum üzerinde bu konuya dair bir farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. Sokakta çalışan çocuk fotoğrafları, sivil toplum kuruluşlarında konuya dair yapılan projelerin fotoğrafları ve çocukluğunu yaşayan çocuk fotoğrafları ile temayı bir bütünlük çerçevesinde ele alan sergi, sıra dışı dekoru ile de dikkatleri üzerine toplamıştır.

    İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Komisyonunun öncülüğü bu etkinlik; insanların, unutulmaya yüz tutmuş toplumsal bir sorunu yeniden hatırlamalarını sağlamış ve çözüme dair atılabilecek adımların var olduğunu vurgulamıştır.