• Current
 • Kültürel ve Sanatsal Çalismalar Komisyonu / Haberler

  Yaşadığınız şehri ne kadar tanıyorsunuz? Mesela İstanbul'u... "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi" bu sorunun cevabını verecek bir yarışma düzenliyor.

   

  "Senin İstanbul'un" başlığı altında birçok dalı kapsayan yarışmada 7 ayrı kategori bulunuyor. Yarışmanın amacı ise, bir dünya metropolü olan İstanbul'un kendi kentlisinde bırakmış olduğu izlenimleri toplayarak değişik İstanbul tahayyüllerini topluma sunmak.

   

  İstanbulluların kendi İstanbullarını görmek, bunların en can alıcılarını bir kitapçıkta toplamak ve bunu tüm İstanbul ile paylaşmak amacıyla düzenlediği yarışma 29 Mayıs İstanbul'un Fethiyle başladı ve 29 Ekim'e kadar eser alımına devam ediyor. Yarışma yedi kategoriden oluşuyor.

   

  İşte kategoriler ve jüri üyeleri;

  Düz Yazı - Alev Alatlı

  Ses ve Müzik - Gökhan Kırdar

  Video - Sinan Çetin

  Fotoğraf - Coşkun Aral

  Resim - Mehmet Güleryüz

  Karikatür - Salih Memecan

   

  Yarışmaya katılımda yaş sınırı bulunmuyor herkes bir eserle yarışmaya katılabiliyor.

  Yarışmaya katılabilmek için;

   

  a)      Posta yolu ile: Katılımcılar eserlerini, 29 Ekim 2010 gününe kadar İBB Gençlik Meclisi, Hamidiye Caddesi, Çelik Han, No:16 Kat 3 Sirkeci - İSTANBUL adresine; Ad Soyad, Açık adres, Telefon numarası ve mail adreslerini yazarak eserle birlikte gönderebilir.

  b)      Mail yolu ile Katılımcılar eserlerini, 29 Ekim 2010 günü Saat 17.00'a kadar, Ad Soyad, Açık adres, Telefon numarası belirterek gönderebilir.

   

   

  Daha fazla bilgi için : info@seninistanbulun.org

   

  İnternet Sayfası

  http://www.seninistanbulun.org/

   

  facebook sayfası

  http://www.facebook.com/seninistanbulun

   

  twitter hesabı

  http://twitter.com/seninistanbulun