İBB 2018-2019 Lise Staj Başvuru Formu

 

İBB 2018-2019 Lise Staj Başvuru Formu

İBB Müdürlükleri ve İştirak Şirketleri bünyesinde staj yapacak lise öğrencilerinin başvurularını İBB Gençlik Meclisi, 1 Nisan 2018 tarihinde saat 10:00 itibariyle http://www.ibbgenclikmeclisi.com/adresinden almaya başlayacaktır. Başvuru süreci 30 Nisan 2018 tarihinde saat 23:59’da kendiliğinden sonlanacaktır.

İBB Müdürlükleri ve İştirak Şirketleri bünyesinde gönüllü staj imkanı bulunmamaktadır. Değerlendirme aşamasında yalnızca zorunlu staj yapması gereken öğrenciler değerlendirmeye alınacaktır. Yanlış bilgi beyanında bulunduğu tespit edilen ve staj zorunluluğu olmayan adayların staja başlamaları durumunda dahi staj sözleşmeleri ilgili İştirak Şirketi ve Müdürlükçe feshedilecektir.

Staj başvuruları yalnızca İBB Gençlik Meclisinin internet sitesi üzerinden alınacaktır. İBB Müdürlüklerine, İştirak Şirketlerine veya İBB Gençlik Meclisi’ne elden / telefon araması / mail yoluyla yapılan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

" Zorunlu Staj " işaretlemesi yaparak formu doldurmaya geçen öğrencilerin istenen bilgileri girmesi sonrası stajlarının çeşidini seçmeleri gerekmektedir.  Bir okul dönemi boyunca staj yapacak öğrencilerin, ilgili bölümdeki “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Boyunca“ kutucuğundaki tek seçeneği işaretlemeleri gerekmektedir. Kısa zamanlı staj için başvuran öğrencilerin, staj tarihi aralıklarını örnekte gösterilen tarih aralığı şeklinde yazmaları gerekmektedir. " Açıklama " kısmına öğrencilerin stajlarının içeriğini, niçin İBB'de staj yapmak istediklerini ve stajdan beklentilerinin ne olduğunu özetleyecek şekilde kısa açıklama yazmaları beklenmektedir.

Başvurular değerlendirilirken, öğrencilerin eğitim gördükleri alanlar ile İBB Müdürlükleri ve İştirak Şirketlerinin ihtiyaç duyduğu alanların uyumuna bakılacak, staj yapılması planlanan hizmet binasına yakın yerde oturan öğrenciler tercih edilecektir.  Bu sebeple, başvuru yapacak öğrencilerin “ İkamet İlçesi “ kısmını doğru şekilde doldurması gerekmektedir. Staja kabul süreci başlatılan öğrencilerden e-devlet üzerinden ikametgah belgesi talep edilecektir. Yanlış beyanda bulunduğu tespit edilen öğrencilerin staj değerlendirmeleri olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

İBB Müdürlükleri ve İştirak Şirketleri tarafından yalnızca başvuruları olumlu olarak değerlendirilen öğrencilere geri dönüş yapılacaktır. Olumlu geri dönüş yapılmayan öğrencilerin staj değerlendirmeleri kendiliğinden olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Başvurusu değerlendirmeye alınan Stajyer adaylarına geri dönüşler telefon yoluyla yapılacaktır. Bu nedenle adayın başvuru formundaki telefon numarası bilgisinin kendisine ait olması, doğru ve eksiksiz yazılması önemlidir. Ayrıca, adaylar 1. derece yakınlarından birisinin telefon numarasını formdaki “Ek İrtibat Numarası” kısmına yazmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerin sorularını " kariyer@ibbgenclikmeclisi.com " adresine iletmeleri gerekmektedir.

 

Başvuru İçin Tıklayınız...

2018 | Lise Buton | Büyük