.Takip Etmeniz Gereken Adımlar.

           

Üyelik


1- 15-25 yaş aralığında iseniz ve İBB Gençlik Meclisi’ne üye olmak istiyorsanız, öncelikle www.ibbgenclikmeclisi.com adresinden Gönüllü Üyelik Başvuru Formu’nu doldurmanız gerekiyor.

 

2- İnternet sistemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan Oryantasyon programlarına ilişkin duyuruları takip ederek, www.ibbgenclikmeclisi.com adresinden bu programlara ilişkin formu doldurarak, Oryantasyon programına katılmalısınız.

 

3- Oryantasyon programına katılım sağladıktan sonra size bildirilecek olan tarihte mülakata girmeniz gerekiyor.

 

4- Mülakat sonrasında üyelik başvurunuz hakkında size olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır. Üyelik başvurunuz kabul edildiği takdirde ilgili komisyon ve kulüplere yönlendirileceksiniz.

 

***

 

İBB Gençlik Meclisi’ne Üye Olan Gençler Neler Yapmalı?


Üyelerimizin bağlı oldukları komisyon ya da kulüp bünyesinde proje üretmeleri, İBB Gençlik Meclisi’nin tüm proje ve etkinliklerinde aktif rol almaları gerekiyor.

 

***

 

Üyeliğin Avantajı Nedir?


İBB Gençlik Meclisi’ne üye olmanın getirdiği en büyük avantaj, gençlerin bu sayede projelerini hayata geçirme imkânına sahip olmaları. Bugüne kadar birçok genç arkadaşımız İBB Gençlik Meclisi çatısı altında projelerini hayata geçirmek suretiyle İstanbul gençliğine katkıda bulundu.

 

***

 

Etkinliklere, Ücretsiz ve Sertifikalı ya da Katılım Belgeli Eğitim Programlarına Nasıl Katılabilirsiniz?


1- Öncelikle internet sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan etkinlik ve eğitim programlarına ilişkin duyuruları takip etmeniz gerekiyor.

 

2- www.ibbgenclikmeclisi.com adresinden katılmak istediğiniz etkinlik ya da eğitim programına ilişkin başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekiyor.

 

3- İlgili etkinlik, organizasyon ya da eğitim programı öncesinde başvurunuzun sonucuna ilişkin size telefon ya da e-posta yoluyla geri dönüş yapılacaktır.

 

***

 

Kontenjan Sınırlaması Olan Etkinlik ve Eğitim Programları Hakkında Ek Bilgiler


- Kontenjan sınırlaması olan etkinliklerde %70 oranında yeni katılımcılara, %30 oranında ise Meclis üyelerine öncelik tanınmaktadır.

 

- Ücretsiz ve sertifikalı ya da katılım belgeli eğitim programlarına katılım başvurusundan sonra size bildirilen tarih ve saatte mülakata katılmanız gerekiyor. Mülakat sonrası başvurduğunuz eğitim programının kapsadığı alana dair ilgi düzeyinize ve devamlı katılım taahhüdünde bulunup bulunmadığınıza göre size olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

 

- İSMEK eğitimlerine katılım sağlayabilmeniz için başvuruda bulunduğunuz dönemde İSMEK bünyesindeki herhangi bir eğitim programında kaydınızın bulunmaması gerekiyor.

 

***    

                       

Bilgi Edinme Yolları ve İletişim


- Haftanın 7 günü (0212) 449 91 00 numaralı telefondan ve info@ibbgenclikmeclisi.com e-posta adresinden bize ulaşabilir, merak ettiğiniz konularda bilgi alabilirsiniz.

 

- Sosyal medya hesaplarımızı takip etmek suretiyle etkinlik, organizasyon ve eğitim programlarına ilişkin duyuruları takip edebilir, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

- İBB Gençlik Meclisi binasını ziyaret ettiğiniz takdirde, danışmada görevli arkadaşlarımız aynı şekilde sorularınızla ilgili olarak size yardımcı olacak, gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

 

***

 

İBB Gençlik Meclisi Binasından Nasıl Yararlanabilirsiniz?


15-25 yaş aralığında iseniz, etkinlik, organizasyon ya da eğitim programları dışında Meclis binamızda danışma hizmeti almanın yanı sıra kafeteryada zaman geçirebilir, ders çalışabilir, kitap okuyabilirsiniz.

 

***

 

Çalışma Prensibi


İBB Gençlik Meclisi, İstanbul gençliğine 7/24 hizmet vermektedir.