Sağlık İçin Söyleşiler

 

İBB Gençlik Meclisi Sağlıklı Yaşam Kulübü, gençlerin organ bağışı hakkında bilinçlenmesi ve organ bağışına dikkat çekmek amacı ile "Sağlık İçin Söyleşiler" etkinliği düzenliyor.


Dünyada ve ülkemizde organ nakli bekleyen hasta sayısı her geçen yıl giderek artıyor. Bu artışın nedenleri arasında obezite, hipertansiyon, doğuştan gelen hastalıklar, akraba evlilikleri ve yanlış yaşam alışkanlıkları önemli rol oynuyor. Hastalarla birlikte ailelerinin de yeniden hayata bağlanması ise; ancak organ bağışı ile mümkün olabiliyor.


Organ bağışı kişinin hayatta iken kendi iradesiyle, organlarının bir kısmını veya tamamını ölümünden sonra başkalarının tedavisi için kullanılmak üzere izin vermesidir. 18 yaşını aşmış, akli dengesi yerinde olan herkes organ bağışında bulunabilir. Bağış yapılabilecek yerler; tüm devlet hastaneleri ve bazı büyük özel hastanelerde, sağlık ocakları-sağlık grup başkanlıkları, sağlık müdürlükleri, organ nakli yapan merkezler, konu ile ilgili çalışma yürüten dernek ve vakıflara başvurarak herkes organ bağış kartı alabilir. 


Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Yüksek Hemşire Mine Uraz'ın konuşmacı olarak katılacağı "Sağlık İçin Söyleşiler" etkinliği 24 Aralık 2017 Pazar günü 10.00 - 13.00 saatleri arasında İBB Gençlik Meclisi Saraçhane binasında gerçekleşecektir.


İBB Gençlik Meclisi'nin faaliyetleri ücretsiz olup 15-25 yaş arası gençlere yöneliktir.


Başvuru için aşağıdaki butona TIKLAYINIZ.

2017 | sağlık için söyleşiler buton.jpg | Büyük