Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Bakımevi Ziyareti

İBB Gençlik Meclisi Sosyal Sorumluluk Kulübü Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Bakımevi’ne ziyaret düzenliyor.

Kısırkaya Hayvan Bakım Evi ve Doğal Yaşam Alanı’nın Avrupa yakasındaki tüm ilçelere hizmet verecek şekilde yapılandırılmış ve tesiste verilen hizmetler 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında yerine getiriliyor. Hizmetlerin toplama, aşılama, kısırlaştırma, işaretleme ve alınan yere bırakma şeklinde yapıldığı Kısırkaya Bakımevinde 1650 köpek kapasiteli kapalı kafesler mevcuttur. Bakımevinde kapasite olarak yılda toplam 20 bin köpeğin kısırlaştırılabilmesi mümkündür. Ayrıca, her biri 500 metrekare büyüklüğünde 200 adet bahçeli yaşam ünitesi bulunmaktadır. Bu üniteler her birinde engelli, sokakta yaşayamayacak derecede yaşlı olan köpeklere hayatları boyunca 20’şerli gruplar halinde bakılmak üzere yapılmıştır.

Ziyaret edeceğimiz hayvan bakımevi; çevremizde her gün gördüğümüz ve sahipsiz olduklarını sandığımız için üzüldüğümüz hayvanların tespiti, bakımı, tedavisi ve takibi için yapılmış önemli bir yatırım. Hayvanlarla olan aramızdaki bağı kuvvetlendirmek için onlarla bir gün geçirerek farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Bakımevi ziyareti 15 Ekim 2017 Pazar günü 11.45 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki binasından 11.45’de hareket edilecektir.

Etkinliğe katılım ücretsiz ve 16 kişilik kontenjanla sınırlı.

Başvuru için aşağıdaki butona TIKLAYINIZ.

2017 | 0.a564 | Büyük