İBB Gençlik Meclisi Arama Kurtarma Dersleri Başlıyor !

İBB Gençlik Meclisi Arama Kurtarma Ekibi (ARKUR) derslerine başlıyor. Gençlik Meclisi’nin Arama Kurtarma Ekibi’ndeki öğrenciler alanında uzman eğitmenler aracılığı ile temel yangın söndürme, ilk yardım, telsiz kullanımı ve düğüm atma tekniklerini öğrenmenin yanı sıra AKOM’ dan dan afet koordinasyon eğitimi ve AFAD ‘dan dan kentsel arama kurtarma, Deniz arama Kurtarma, izcilik eğitimleri, Telsiz kullanımı ve düğüm atma teknikleri  bir yıl boyunca gösterilecek dersleri oluşturuyor.

Teorik olarak sınıfta yangın söndürme ve ilk yardım bilgilerini alan öğrenciler sahaya inerek aldıkları bilgileri uygulama imkânı buluyor ve bu sayede bilgiler kalıcı hale geliyor.

Topluma duyarlı bireyler yetiştirmek ve günlük olası aksi durumlar ile karşılaşıldığında nasıl davranılacağı konusunda bilgilendirme yapmak,  zor anlarda hayatta kalabilecek pratik yöntemleri öğretmek gibi amaçlarla hayata geçirilen ARKUR Timi, meclisin tüm projelerinde üniformalı olarak görev almanın yanı sıra olası afet durumlarında lojistik destek sağlamak amacıyla da afet bölgelerine gönderilecek. Afet bölgelerindeki profesyonel ekiplere yardımcı olmak, lojistik destek sağlamak ve aş dağıtımlarında görev almak timin diğer görevlerinden olacak.

Ücretsiz ve sertifikalı eğitim programına katılım için son başvuru tarihi 6 Ekim 2017 Cuma günüdür.

 

İstenilen Belgeler

 - Kimlik Fotokopisi

- İkametgah Belgesi

- İki adet vesikalık resim

- Sabıka Kaydı( E-Devletten Alınabilir )

- Sağlık Raporu

- Kendinizle Alakalı bir Öz geçmiş A4 ebatında

 

Başvuru için aşağıdaki butona TIKLAYINIZ.

2017 | 0.a540 | Büyük