• Hibe Projeleri ve Dis Iliskiler Komisyonu / Haberler

     İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi; ilkini düzenleyeceği “Türk- Arap Gençlik Kongresi” ile gençliği gündeme taşıyan yeni bir projeye daha imza atıyor.

    Yüzyıllardır iç içe yaşayan, ortak bir tarih ve kültürel mirasın sahipleri Türk ve Arap toplumları, aralarındaki bağı günümüzde güçlendirerek  devam etmektedir. Orta Doğu coğrafyasında meydana gelen son gelişmelerde Türk ve Arap dünyasının birbirlerine olan destekleri de bu toplumlar arasındaki bağı pekiştimiştir.

   Orta Doğu’nun bir çok ülkesinde yaşanan değişim hareketlerini tetikleyen, en çok etkileyen ve etkilenen hiç şüphesiz genç ve dinamik kitle olmuştur. Geleceklerinin inşasında önemli rol sahibi olan Türk ve Arap gençlerin,  yaşanan gelişmeleri kendi bakış açılarıyla değerlendirebilecekleri, beraberliklerini pekiştirebilecekleri, Türk ve Arap uzman şahısların, resmi makamların ve  kanaat önderlerinin de  katkılarıyla vizyonlarını genişletebilecekleri bir platform organize etmekteyiz.

  Kongremize Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere kıymetli bakanlarımız ve devlet adamlarımız da teşrif edeceklerdir.

  Programı canlı yayından websitemizden takip edebilir, İngilizce içeriklerine organizasyonun twitter hesabından, Türkçe içeriklerine ise meclisin twitter hesabından ulaşabilirsiniz.

   

  http://youthcongress.net

  http://twitter.com/Turk_Arap

  http://twitter.com/GenclikMeclisi