• AR-GE Bilim Teknoloji Komisyonu / Haberler

  Gençlik Meclisi Performansını Değerlendiriyor
   
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, kurumsal gelişimini amaçlayan ve sürekli gelişim odaklı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.15 Aralık 2007 itibariyle, 2. dönemini başlatan Gençlik Meclisi; geride bıraktığı 11 ayı içerisinde irili ufaklı, ses getiren, İstanbul ve Gençlik temalı çalışmalarını sürdürmektedir.

  Kendi iç dinamiklerini başarılı bir şekilde devam ettirmek, tüm üyeler nezdinde görev ve sorumluluk bilincinin devamını sağlayabilmek ve geçmişi değerlendirmek suretiyle
  geleceğini planlayabilmeyi amaçlayan bir Performans Değerlendirme Projesini Kasım ayı içerisinde gerçekleştirmektedir.

  Performans değerlendirmesi; gerçek anlamda ortak bir çalışmaya, bilgi alışverişine, gerek hatalar ve gerekse başarılar açısından sorumluluğun paylaşılmasına ve eğitim-gelişmeye olanak sağlayan dinamik bir sistemdir. Bu sebeple,360 derece değerlendirme sistemine yakın bir düzen oluşturulmuş ve tüm Meclis hedef kitlede yer almıştır. Ar-Ge Komisyonu tarafından yaz ayları sonuna doğru çalışmalara başlanmış olup, geçtiğimiz ay sonu itibariyle Meclis Performans Değerlendirme çalışması hazırlanmıştır.


   

   
  Çalışmanın anketleri hem puanlama usülü hem de açık uçlu yorumlar ile niteliksel ve niceliksel veriler ile tüm üyelerin hiyeraşik yapıda bulunan herkesi değerlendirebileceği bir sistem üzerine şekillenmiştir.
   
  Bu kapsamda Komisyon Üyeleri, Komisyon Çalışmaları, Komisyon Başkanları, Divan Üyeleri, Meclis Başkan Vekilleri ile Meclis Başkanı tüm üyeler tarafından değerlendirmeye tabii tutulacaklardır. Sözkonusu anketler, Komisyon Başkanlarına iletilmiştir. Bu anketler, 21 Kasım'a kadar doldurulup, kapalı zarf ve komisyon adının yazılması ile Meclis Sekreteryasına bırakılmalıdır.
   
  Profosyonel bir tarz ancak amatör ruh ile tüm çalışmalarını gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, bu kurumsal uygulaması ile sürekli gelişimi amaçlamakta, kurumsal yapısını sağlamlaştırıcı bir çalışmaya da imza atmaktadır.